Inwestycje dla dziecka

Inwestowanie w perły i biżuterię

Co jakiś czas pojawia się teoria, że najlepszym sposobem na inwestycje jest zakup sztabek złota, które w analizowanym okresie bardzo zdrożało. Wprawdzie potem równie szybko tanieje, ale generalnie powoli zyskuje na wartości. Jak jest z resztą biżuterii?

Zbierać dla dziecka monety kolekcjonerskie?

Wszyscy wiemy, że niemal każdy dzieciak prędzej czy później odkrywa w sobie pasję kolekcjonera. Można połączyć to z pomysłem na oszczędzanie. Nawet najbardziej pokaźna kolekcja monet zawsze zaczyna się przecież od tej pierwszej, a kupowanie kolejnych wcale nie musi być regularne i nie obciąża budżetu. To co, zaczynamy? Policzmy czy to się opłaca.

Inwestuj w nieruchomości, czyli kup dziecku działkę

Nie trzeba do niej dopłacać, leży sobie i jeść nie woła – czyli zupełnie odwrotnie niż dziecko. Inwestycja w działkę może być więc doskonałym dopełnieniem radości bycia rodzicem. I jeszcze większą radością dla pełnoletniego już dziecka – jeśli inwestycji dokonamy z głową.

Mieszkanie dla dziecka bez kosztów zakupu

Potomek kończy studia, więc na dobry start dostaje od rodziców mieszkanie. Dobry plan tylko dla bogaczy? Nic bardziej mylnego. Możesz bez wielkich kosztów zrobić tak samo, jeśli zajmiesz się tym już teraz. Jak to zrobić? Kupić małe mieszkanie na rynku wtórnym w dużym mieście. Oczywiście na kredyt. Rozważamy wszystkie opcje – ze sporym wkładem własnym i całkiem bez, co jeszcze do końca roku jest możliwe.