Rumia – dobry wybór na mieszkanie?

Istnieje stereotyp, że w małych miastach żyje się gorzej, jest nudno, mieszkańcy pozostawieni są samym sobie. Wiele przykładów wskazuje, że małe miasta mogą być atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i dla przyjeżdżających do nich turystów. Przykładem przełamania tego stereotypu jest Rumia.

Ciekawa Rumia

Rumia jest miastem średniej wielkości, liczy ok. 50 tysięcy mieszkańców. Świetnie położona w sąsiedztwie Gdyni, blisko morza i półwyspu helskiego jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i dla turystów.

Dzięki staraniom władz miasto ciągle się rozwija, przybywa nowoczesnych obiektów sportowych i kulturalnych. Budowana jest Trasa Kaszubska, która pozwoli zmniejszyć ruch samochodowy w mieście. To właśnie bardzo dobra komunikacja z Trójmiastem i dobre połączenia z wybrzeżem wpływają na atrakcyjność miasta.

Rumia stała się ciekawą alternatywą dla mieszkańców trójmiejskiej aglomeracji. Zmęczeni hałasem, tłokiem, korkami, chętnie przenoszą się do znacznie spokojniejszej Rumi. Jednym z głównych powodów jest niska cena mieszkania w Rumi. Wybór jest duży i każdy może dopasować ofertę do swoich wymagań i możliwości. Mieszkania w Rumi mają atrakcyjną lokalizację, a otaczające ją lasy zapewniają dobre warunki klimatyczne, szczególnie ważne dla małych dzieci. ciekawe oferty można znaleźć w internecie pod hasłem mieszkania Rumia.

Mieszkanie w Rumi nie nastręcza żadnych trudności. Dobrze rozwinięta sieć placówek oświatowych zapewnia miejsce dla wszystkich dzieci, także placówki służby zdrowia są łatwo dostępne. Licznie działające firmy zapewniają usługi w szerokim zakresie.

Jak wypoczywać w Rumi

Rumia oferuje swoim mieszkańcom wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Do wyboru są obiekty kulturalne i sportowe.

Najwięcej możliwości mają miłośnicy przyrody. Mogą udawać się na spacery do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i podziwiać licznie występujące tam gatunki roślin, mogą także posłuchać pięknie śpiewających ptaków. Największą jednak atrakcją będzie dla nich nie tylko ogród kaktusów prowadzony przez państwa Hinzów. Znajduje się w nim ponad 6,5 tysiąca różnych gatunków sukulentów z całego świata. Dla dzieci atrakcją będzie też znajdujące się w ogrodzie mini zoo ze zwierzętami pustynnymi.

Kto woli wycieczki rowerowe może wybrać jedną z atrakcyjnych tras do Redy lub Wejherowa prowadzących leśnymi ścieżkami. Oba miasta wraz  Rumią tworzą Małe Trójmiasto Kaszubskie i podejmują wspólnie wiele inicjatyw kulturalnych i sportowych.

Także w samym mieście nie brakuje możliwości odpoczynku i przyjemnego spędzania wolnego czasu. Dla osób starszych i małych dzieci przeznaczone są trzy bardzo ładne parki. W Parku Starowiejskim znajduje się zabytkowy dworek, w którym działa dom kultury. Działa w nim wiele sekcji dla dzieci.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą korzystać z wielu obiektów sportowych. Największym Jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. W jego skład wchodzą korty tenisowe, boiska piłkarskie (pełnowymiarowe i Orlik), hala sportowa, pływalnia. Miłośnicy deskorolek mają do dyspozycji Skatepark. Na uwagę zasługują zbudowane przez miasto dwie siłownie na wolnym powietrzu wyposażone w szereg urządzeń do ćwiczenia tężyzny.

W najbliższym czasie w zaprzyjaźnionej Redzie zostanie otwarty nowoczesny AquaPark Reda będący połączeniem parku wodnego i oceanarium. Zjeżdżalnie będą prowadzić przez środek akwariów z 20 rekinami. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Rumia to dobra przestrzeń dla tych, którzy nie chcą rezygnować z wygód, jakie daje duże miasto, ale równocześnie cenią spokój i wolniejsze tempo życia, a w zaciszu własnego mieszkania chcą odpocząć po całym dniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *