Zalety mieszkania w Wejherowie

Są takie miasta na mapie Polski, w których mieszkanie jest szczególnie przyjemne. Nie tylko ze względu na idealne położenie, bliskość dużych aglomeracji, ale także poprzez wzgląd np. na klimat. To miejsca, w których każdy znajdzie to, czego szuka: spokój, czyste powietrze, bliskość przyrody, czy wreszcie niskie ceny nieruchomości. Sprawdźmy, czy Wejherowo zasłużyłoby sobie na określenie go mianem idealnego miasta.

Położenie Wejherowa

Miasto Wejherowo położone jest w województwie pomorskim, na granicy Pojezierza Kaszubskiego i Pradoliny Redy – Łeby. Przez miasto przepływa rzeka Reda. Jeśli przyjrzymy się dokładnie mapie zauważymy, iż Wejherowo położone jest bardzo blisko Trójmiasta, co stanowi jego niezaprzeczalny atut.

Samo miasto liczy sobie nieco ponad 50 tysięcy mieszkańców, nie jest więc wielką, przytłaczającą metropolią. To raczej niewielkie, lecz świetnie funkcjonujące miasteczko malowniczo położone wśród łagodnych, zielonych pagórków Kaszub. Płynie stąd prosty wniosek, iż mieszkanie w Wejherowie będzie doskonałą opcją dla tych z nas, którzy nie lubią wielkomiejskiego zgiełku i duchoty, lecz nie chcą także przeprowadzać się na wieś.

Wejherowo dla miłośników przyrody

Ze względu na swoje położenie geograficzne, Wejherowo stanowi niezwykłą atrakcję dla osób poszukujących kontaktu z przyrodą. Miasto leży na granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – liczącej około 20 tysięcy hektarów ostoi dzikiej przyrody.

Przy odrobinie szczęścia możemy napotkać tu wiele ciekawych ptaków, jak np.: jastrzębia, myszołowa, liczne gatunki sów, pięknego dzięcioła zielonego, czy wreszcie najpiękniejszego i najbardziej majestatycznego z ptaków zamieszkujących w Polsce – bielika. Dla wielbicieli dużych ssaków także atrakcji nie zabraknie. Wczesnym rankiem spotkamy na łące czy przy paśnikach zwierzęta kopytne: dzika, sarnę, jelenia szlachetnego, oraz mniejsze zwierzęta leśne takie jak zające, wiewiórki i borsuki.

Godna uwagi jest również flora Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Rośnie tu aż 60 gatunków roślin objętych częściowo lub w całości ochroną gatunkową. Część z nich to gatunki endemiczne, czyli takie, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu. Najstarsze drzewo Parku to liczący sobie przeszło 350 lat dąb szypułkowy, nazywany Grubym Dębem, który możemy podziwiać w Dolinie Samborowo. Osiągnął on imponującą wysokość ponad 25 metrów i obwodu ponad 560 cm.

Warto dodać, że w bliskim sąsiedztwie Wejherowa znajdują się aż cztery szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. To jedna z wielu zalet mieszkania w Wejherowie: w ciągu kilku chwil możemy wyjść z miasta i znaleźć się na łonie dzikiej przyrody.

Wejherowo dla mieszczuchów

Warto kupić mieszkanie w Wejherowie. Dlaczego? Ponieważ ich ceny są w tym mieście nadal bardzo przystępne w porównaniu z cenami mieszkań w pobliskim Trójmieście. Nawet jeśli sami nie zamierzamy zamieszkać w tym przytulnym miasteczku, zakup mieszkania jest doskonałą inwestycją. Aby samemu przekonać się o atrakcyjności tej lokalizacji można wpisać zapytanie w wyszukiwarkę, np. “mieszkania Wejherowo”.

Ciężko jednak wyobrazić sobie, aby ktoś nie chciał mieszkać w mieście, które proponuje tak wiele atrakcji:

 • Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej, regularnie organizujące wystawy o różnej tematyce związanej z regionem,
 • Open Air Rock Festival,
 • Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu,
 • turnieje piłkarskie, wyścigi rowerowe i biegi.

Powyższe fakty dobitnie świadczą o tym, iż Wejherowo nie wpisuje się w schemat nudnej mieściny i każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy woli mieszkanie w mieście, czy też potrzebuje kontaktu z przyrodą.

2 Opinie, forum i komentarze: Zalety mieszkania w Wejherowie

 1. Frank pisze:

  Mieszkanie w Wejherowie to dobra inwestycja dla dziecka. Kredyt nieduży, więc można wziąć na 18 lat, a do tego może się uda szybciej spłacić jak będzie szło z wynajmem. A jak mały dorośnie, to będzie już miał coś na start, może z czasem sprzeda i kupi większe, ale na początek jak znalazł. Zwłaszcza, że to blisko Trójmiasta, dobre połączenie drogowe i kolejowe i łatwo o dobrą robotę oraz uczelnię w pobliżu.

  • Tonia pisze:

   Ale rynek wynajmu mieszkania w Wejherowie znacznie różni się od tego, który jest choćby w Trójmieście, nie mówiąc już o Warszawie. Przecież nie do końca można powiedzieć, że to tacy sami ludzie. Po pierwsze mieszkanie w Wejherowie wynajmą na pewno ludzie biedniejsi, bo tam białe kołnierzyki nie przyjeżdżają. A po drugie też – delikatnie mówiąc – mniej okrzesani, więc trzeba brać poprawkę na częstsze remonty i nie wiadomo czy taka inwestycja będzie się w ogóle spinać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *