Karty przedpłacone z bohaterami kreskówek

Atomówki, Ben10, a może Johnny Bravo? Teraz na karcie przedpłaconej Twojego dziecka może być wizerunek ulubionego bohatera kreskówki. To oferta, która nie jest częsta nawet w dużo bardziej rozwiniętych krajach.

Takie karty przedpłacone oferuje dzieciom poniżej 13 lat bank PKO BP. Na karcie w ramach konta Junior są postacie z seriali animowanych Cartoon Network: Johnny Bravo, Dexter, Atomówki oraz Ben10. Bez wątpienia karta z ulubionym bohaterem dodaje właścicielowi splendoru wśród rówieśników. Karty wydawane są we współpracy z MasterCard.

Po raz kolejny wprowadzamy na polski rynek innowacyjne i jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które sprawia, że edukacja finansowa – tak potrzebna w dzisiejszym świecie – może się odbywać w sposób atrakcyjny i skuteczny podkreśla Michał Macierzyński, kierownik biznesowy projektu PKO Junior w PKO Banku Polskim.

Wszyscy podkreślają, że karty przedpłacone to bowiem nie tylko bezpieczeństwo i wygoda dla rodziców, ale także znakomity sposób na edukację finansową dzieci. Karty zbliżeniowe mogą mieć klasyczny kształt karty debetowej czy kredytowej, ale również maskotki czy breloka. Cieszą się sporym zainteresowaniem, bo w sumie już 6 tys. kart trafiło do dzieci. W bankomatach PKO BP karty od razu są rozpoznawane przez system i komunikaty na ekranie są dostosowane treścią do wieku dzieci. Bank mocno bowiem podkreśla, że chce włączyć się w edukację najmłodszych.

Ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się zarządzać swoimi finansami. Przedpłacona karta płatnicza jest dobrym do tego narzędziem, szczególnie, gdy jej wizerunek jest w tak atrakcyjny sposób dopasowany do zainteresowań najmłodszych. Cieszymy się, że wspólnie z PKO Bankiem Polskim możemy realizować tak nowatorski i wyjątkowy projektdodaje Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Rodzice, którzy są faktycznymi właścicielami kart, mają stały wgląd w wydatki dziecka, które sprawdzać mogą przez Internet. Mogą też ustanowić miesięczne lub dzienne limity wydatków i wypłat. Z konta można też doładować telefon komórkowy, albo płacić w sklepach internetowych. Konto PKO Junior ma już 145 tys. dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *