Dlaczego warto kupić mieszkanie w Redzie

Od kilku lat w Polsce, podobnie jak w innych państwach wysokorozwiniętych, można zaobserwować tendencję do ucieczki mieszkańców z dużych aglomeracji miejskich do małych miejscowości położonych w pobliżu.

Mieszkania w Redzie

Oczywiście tę tendencję zauważyli także developerzy, którzy zaczęli inwestować w takie mieszkania Reda stała się atrakcyjnym rynkiem mieszkaniowym. Co ciekawe, to oparła się zasadzie, że mieszkania te są drogie, a nawet droższe niż w aglomeracjach. Za spokój i ciszę ludzie są w stanie więcej zapłacić. Tymczasem mieszkania w Redzie są tanie, cena za metr kwadratowy jest niższa niż w innych rejonach Polski.

Mieszkanie w Redzie to szansa na podniesienie komfortu codziennego życia. Oferowane mieszkania znajdują się w niedużych blokach wielorodzinnych, często z własnymi ogródkami.

Największą atrakcją Redy jest jej położenie. Otaczające lasy (zajmują połowę powierzchni miasta) zapewniają niezwykle czyste powietrze, jedno z najczystszych na północy Polski. Smog nigdy tu nie powstaje.

To bardzo dobre miejsce do zamieszkania dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego oraz entuzjastów ekologii.

Zaletą Redy jest doskonale rozwinięta komunikacja. Do Trójmiasta można dojechać w kilkanaście minut. Do wyboru własny samochód, komunikacja autobusowa lub często kursująca Szybka Kolejka Miejska, a więc codzienne dojazdy do pracy nie zajmują dużo czasu.

Reda umiejętnie wykorzystuje fundusze unijne dla budowania infrastruktury ułatwiającej życie mieszkańcom, dlatego w Redzie dostępny jest pełen zakres usług handlowych, oświatowych, kulturalnych, zdrowotnych i sportowych.

To dzięki funduszom unijnym odnowiono i rozbudowano Miejski Ośrodek  Kultury Sportu i Rekreacji czyniąc z niego nowoczesny obiekt z pełnowymiarowym boiskiem i boiskiem Orlik, sześcioma kortami tenisowymi, halą sportowo-widowiskową i zapleczem do odnowy (sauna, siłownia).

Działalność gospodarcza w Redzie spotkała się z przyjaznym klimatem, co zapewnia miastu zrównoważenie budżetu i samofinansowanie. Szczególnie dobrze funkcjonują firmy nastawione na obsługę turystów, których corocznie przybywa do miasta kilkadziesiąt tysięcy.

Atrakcje dla mieszkańców i turystów

Reda, poza neogotyckim kościołem pw. Wniebowzięcia NMP, nie posiada zabytków. Największą atrakcją Redy jest otaczająca ją przyroda.

Przez sam środek miasta przepływa niezwykle czysta rzeka Reda. To tu co roku rozpoczyna się oficjalnie sezon wędkarski w całej Polsce. Wędkarze w Redzie mogą złowić pstrąga potocznego, troć wędrującą i wiele innych ryb o całkiem dużych rozmiarach. Rzeka to nie tylko raj dla wędkarzy, to także bardzo atrakcyjny szlak kajakowy kończący się w Zatoce Puckiej.

Reda bezpośrednio sąsiaduje z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym chroniącym polodowcowe ukształtowanie terenu. Charakterystyczne są dla niego liczne wąwozy z potokami, jeziora i głazy narzutowe. To powoduje, że krajobraz jest niezwykle zróżnicowany. Całości dopełnia bogata roślinność (ponad 850 gatunków) i różne gatunki ptaków i zwierząt. Kto będzie miał szczęście może zobaczyć wędrujące tędy łosie.

Przez Redę przebiegają trasy pieszych szlaków turystycznych, szlaków rowerowych i dla turystów zmotoryzowanych. Prowadzą przez najpiękniejsze tereny regionu.

Otwierany w tym roku AquaPark Reda to nie tylko największa atrakcja dla mieszkańców i turystów, to także bardzo duża nowych miejsc pracy.

Rozwój Redy, który rozpoczął się w związku z planowaną budową elektrowni jądrowej w Żarnowcu trwa nadal i Reda stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.

2 Opinie, forum i komentarze: Dlaczego warto kupić mieszkanie w Redzie

  1. Agnes pisze:

    Mieszkania w Redzie to całkiem fajna sprawa. Są wszystkie usługi, które oferuje nam miasto, a przy tym nie ma miejskich problemów. No może jeden, wieczne korki, zwłaszcza w sezonie gdy warszawka ciągnie stadami na Hel. Ale i do nich można się przyzwyczaić i czekać aż w końcu zbudują nam OPAT.

  2. Mroczny pisze:

    Jak szukacie mieszkania w Redzie jako inwestycja dla dziecka, to mogę z całą stanowczością polecić. W ostatnich latach ceny cały czas idą w górę, a jak powstanie już oficjalnie metropolia, to mieszkania w Redzie czy Rumi będą jeszcze droższe. Bo na razie jest jeszcze sporo taniej niż w Trójmieście, ale to tylko kwestia czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *