Pierwsze Konto Oszczędnościowe PKO BP dla dzieci

Bank zachęca bezpłatnym prowadzeniem konta oraz oprocentowaniem i premią za systematyczne oszczędzanie. Co ciekawe, wcale nie muszą to być duże kwoty – by zyskać bonus, wystarczy przez trzy kolejne miesiące wpłacać co najmniej 20 zł zł. Pierwsze Konto Oszczędnościowe to kolejna na naszym rynku oferta dla dzieci poniżej 13 roku życia.

Konto ma nauczyć dzieci oszczędzania. Zastosowana została tu klasyczna metoda nagrody za działanie. Jest nią wyższe oprocentowanie depozytu. Wszystkie pieniądze zgromadzone na rachunku są oprocentowane na poziomie 2 proc. rocznie do kwoty 10 tys. zł. Pozostałe środki, powyżej tego limitu, „pracują” zyskując 1,6 proc. w skali roku. Ale wystarczy systematycznie zasilać konto, by zyskać premię. Wpłacając od 20 zł do 1 tys. zł przez trzy kolejne miesiące, oprocentowanie rośnie o pół punktu procentowego w skali roku. Przez ten czas nie można jednak dokonywać żadnych wypłat. Po trzech miesiącach ze spełnionymi warunkami i kolejnych 7 dniach, które bank daje sobie na sprawdzenie konta, dodatkowe odsetki od razu trafiają na rachunek.

W PKO Banku Polskim ze szczególną troską myślimy o edukacji ekonomicznej najmłodszych Polaków w nowoczesnym i atrakcyjnym wydaniu. Przenieśliśmy książeczki SKO do internetu, stworzyliśmy kompleksową ofertę dla dzieci i rodziców PKO Junior, a teraz uzupełniamy to o nową na rynku formę systematycznego oszczędzania. Dzięki tym działaniom prowadzimy już prawie 400 tysięcy kont dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia, pomagając im rozwijać i utrwalać dobre nawyki systematyczności i zarządzania własnym budżetem – podkreśla Michał Macierzyński, kierownik biznesowy projektu PKO Junior w PKO Banku Polskim

Warunki są atrakcyjne, tym bardziej, że samo uruchomienie rachunku oraz jego prowadzenie jest całkowicie darmowe. I to bez gwiazdek, spełniania dodatkowych warunków, limitów wpłat itd. Zasilanie konta może odbywać się za pomocą przelewu z dowolnego konta bankowego w dowolnym banku. Pierwsze Konto Oszczędnościowe można otworzyć w jednej z 1,2 tys. placówek PKO BP w całym kraju. Adresowane jest zarówno do młodzieży w wieku 13-18 lat, jak i dzieci poniżej 13 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *